Audi'nin %100 yüz elektrikli modeli olan 2023 Q8 e-Tron fiyatları açıklandı. Resmi olarak Türkiye'de satışa çıkan Q8 e-Tron ve Q8 e-Tron sportback modelleri için ön talepler oluşturulabilecek. Elektrikli e-tron serisi kendi içerisinde e-Tron ve e-Tron Sportback olarak iki gruba ayrılmaktadır. Bu modellerden e-Tron bir SUV modeli olurken, e-Tron sportback ise bir SUV coupe modeli olarak satışa çıktı.

Q8 e-Tron serisi Audi otomobil grubunun elektrikli olarak ürettiği ve en çok güvendiği elektrikli otomobil grubu olarak da gözlere çarpmaktadır. Türkiye'de şuanda dört farklı modelin satışa çıkması , hem ülkemiz hem de elektrikli otomobillerin yaygınlaşması amacı ile olumlu iyileşme olarak göze çarpmaktadır. 

2023 Audi Q8 e-Tron Serisi Fiyat Listesi

Audi Q8 e-Tron 50 quattro Fiyatı : 2.802.249 ₺ 

Audi Q8 e-Tron 55 quattro Fiyatı : 2.847.750 ₺

Audi Q8 e-Tron Sportback 50 quattro Fiyatı : 2.875.126 ₺

Audi Q8 e-Tron Sportback 55 quattro Fiyatı : 2.920.627 ₺

Audi RS Q8 e-tron GT quattro : 5.486.985 ₺

Audi Q8 e-tron GT quattro : 3.862.361 ₺

e-Tron'dan İsim Değişikliği, Hoş Geldin Q8 e-Tron

Audi e-Tron serisi yıl başından sonra ismini Q8 e-Tron olarak değiştirme kararı alındı. Şuan tüm kataloglarda e-tron ifadesi kullanılmaya devam edecek. Fakat aracın 2023 modelleri ve 2023 yılında tüm mağazalarda yer alan bilgileri Q8 e-tron olarak revize edilecek. Ülkemizde de şuan da satış ismi e-tron olarak göze çarparken yeni ismi ile 2023 yılına merhaba diyecek.

e-Tron fiyatlarında başlangıç fiyatı olarak yukarıda bilgileri sunduk. Resmi sitede satın alım esnasında ek özellikler ile fiyatlar değişiklik gösterebilmektedir. Havalandırmalı ön koltuklar ve masaj özellikleri ile otomobillerde bazı oranlarda fiyat artışı göze çarpmaktadır. Ayrıca sipariş vereceğiniz otomobilin renk seçimini ve jant büyüklüklerini de resmi web siteden tamamlayabilmektesiniz.

GT ve diğer modelleri incelemek ve menzil, mesafe, pil grubu, motor gibi özelliklerinin detaylarına bakmak isterseniz. Yukarıda fiyat bilgisi kısmında otomobilin isimlerine sizler için linkler bıraktık. Ayrıca modeller menüsü üzerinden de tüm Q8 e-Tron elektrikli otomobillerin özelliklerini görebilmektesiniz.

Yorumlar (0)

    İlk yorumu siz yapın!